AWM-PAK Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Heliotropów 21

04-796 Warszawa

tel. / fax . : +48 22 612 63 11
email : biuro@awmpak.pl
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgrzewarki do folii ręczne KOPP

Urządzenia znajdujące wszechstronne zastosowanie w trakcie wykonywania różnych prac wymagających zespolenia materiałów z tworzyw sztucznych. Zgrzewarki do folii ręczne, których dystrybucją się zajmujemy, a które produkowane są przez cenioną na rynku niemiecką firmę KOPP, charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością, a także odpornością na pracę w utrudnionych warunkach oraz na intensywną, codzienną eksploatację.

Zaprojektowano je tak, aby zastosowane rozwiązania konstrukcyjne nie sprawiały problemów podczas obsługi. Wśród dostępnych w naszym katalogu ręcznych zgrzewarek do folii znajdują się szczypce impulsowe oraz stałocieplne, a także chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów modele urządzeń przelotowych ze statywem stołowym (MSP i MSP Plus). Sprawdzają się bardzo dobrze podczas przygotowywania opakowań chroniących transportowane towary oraz do łączenia plandek– dużym atutem jest w tym przypadku znakomita mobilność i możliwość dosięgnięcia do trudno dostępnych miejsc.

Z pewnością zainteresują Państwa:

 KOPP HZ

Cęgi / szczypce impulsowe – model SZ 300, SZ 400,  SZ 500, SZ 600

Przenośne cęgi z generatorem impulsów z obiema listwami łączącymi na szerokość 3mm.

Zastosowanie:

 • przygotowywanie opakowań transportowych i worków,
 • pakowanie magazynowe,
 • ochrona przed kurzem.

Ręczne zgrzewarki do folii tego typu są idealne do tworzenia kapturów, toreb oraz Big – Packów i szczególnie polecane do zamykania wodoszczelnych paczek transportowych oraz magazynowych. Wykorzystywane są w obróbce tworzyw termoplastycznych: PE, PP, PA/PE, jak również do cienkich aluminiowych folii powlekanych i innych materiałów termozgrzewalnych. Znajdują także szerokie zastosowanie przy pakowaniu maszyn, szaf sterujących i innych towarów, jak duże i ciężkie worki (np. z ziemią lub torfem), gdzie ogromną rolę odgrywa mobilność.

Szerokość wykonywanego przez ręczną zgrzewarkę do folii łączenia wynosi 3mm, długość – 300mm, 400mm, 500mm, 600 mm (w zależności od wybranego modelu).

Modele SZ dostosowane są do obróbki nawet bardzo gruby materiałów – do grubości 2mm x 0,5mm.

 

Cęgi / szczypce stałocieplne – model  HZ 200, HZ 300, HZ 400, HZ 500

Zastosowanie stałocieplnych, ręcznych zgrzewarek do folii:

 • do zamykania toreb i worków, a w szczególności do pakowania produktów przeznaczonych do transportu morskiego (powstają hermetyczne i wodoszczelne opakowania),
 • do opakowań transportowych, przemysłowych, magazynowych chroniących przed korozją,
 • do przygotowywania wkładek foliowych do skrzyń i kontenerów transportowych.
 • do zamykania torebek z bardzo aromatycznymi produktami (herbata, kawa, zioła i przyprawy ) – pod warunkiem, że zostaną połączone z włącznikiem nożnym oraz z uchwytem mocującym cęgi do stołu.

Rodzaje materiałów, które można obrabiać przy pomocy szczypiec stałocieplnych z serii HZ:

Folie barierowe takie jak powlekane alufolie (ALU/PE, aluminium/PP), papiery powlekane lub inne materiały kompozytowe. Ręczna zgrzewarka do folii z serii HZ doskonale nadaje się do materiałów z tworzyw zgodnych z normą DIN55 531 i TL8135-0003 lub 8135-0006/B.TL.

Szerokość łączenia wynosi 12mm, a długość (w zależności od modelu) – 200mm, 300mm, 400mm, 500mm.

 

Ręczna zgrzewarka do folii przelotowa MSP Plus

Model MSC Plus, działający w systemie ciągłym i przelotowym (bez końca) ze stołowym statywem, świetnie sprawdza się w łączeniu woreczków ryflowanym zgrzewem o szerokości 12mm. Jest to urządzenie idealne do pakowania herbaty, kawy, ziół, przypraw, a nawet karmy dla zwierząt.

Zastosowanie:

 • do materiałów barierowych,
 • do materiałów termozgrzewalnych (Alu/PE, aluminium/PP),
 • do papieru powlekanego lub innych materiałów kompozytowych.

Szerokość łączenia to 12mm, prędkość pracy może być regulowana (w zależności od typu materiału) w zakresie od 2,5 do 9,5m/min.

W zestawie ze stołowym statywem lub opcjonalnie – z transporterem rolkowym lub taśmociągiem.

Ręczna zgrzewarka do folii przelotowa MSP

Model MSC to przelotowe urządzenie do łączenia woreczków zgrzewem o szerokości 5mm, pracujące w systemie ciągłym, przelotowym – bez końca. Jest to urządzenie, które może być wykorzystywane zarówno w wersji przenośnej, jak i stacjonarnej. Posiada płynną regulację temperatury (dostosowywanej do rodzaju materiału), jak i prędkości pracy w zakresie od 2,5 do 9,5m/min. Idealne do zamykania worków, plandek, itp.

Zastosowanie:

 • do zamykania termoplastycznych materiałów (takich jak polietylen, polipropylen, itp.),
 • do cienkich materiałów kompozytowych powlekanych warstwą barierową, np. aluminium,
 • w połączeniu ze statywem stołowym – idealna do zamykanie torebek z herbatą, z przyprawami, z ziołami, a także z karmą dla zwierząt.

Szerokość łączenia: 5mm

Ręczna zgrzewarka do folii dostępna jest ze stołowym statywem lub opcjonalnie – z transporterem rolkowym lub taśmociągiem.